Новобранецът Адама Саного има 22 точки и 20 борби, за да разбие върховете в кариерата си, Булс оглавява Уизардс 129-127
AP News | 2024-04-13 | 04:08:35

ВАШИНГТОН (АП) — Новобранецът Адама Саного има 22 точки и 20 борби, за да разбие върховете си в кариерата и да помогне на нисичкия предаде Чикаго Булс победи Вашингтон Уизардс със 129-127 в петък вечерта.

Треньорът на Чикаго Били Донован даде свободна вечер на титулярите ДеМар Дерозан, Никола Вуцевич и Алекс Карузо, след като спечели деветия поставен в Източната конференция в четвъртък вечер с победа в Детройт.

„Това им позволява да си починат малко“, каза Донован. „И тогава вероятно ще говорим след мача утре за участие в мача в Ню Йорк.“

Джавонте Грийн добави 24 точки, Джевън Картър имаше 20 точки и 12 асистенции, а Тори Крейг завърши с 11 точки и 15 борби. Булс спечелиха две поредни победи за първи път от близо месец.

Кори Кисперт вкара 12 от своите 23 точки в четвъртата четвърт за Вашингтон в домакинския финал. Дени Авдия се отчете с 23 точки и 12 борби. Магьосниците загубиха пет поредни.

Патрик Болдуин младши добави 19 точки и 12 борби, новобранецът Тристан Вукчивич отбеляза най-добрите 19 точки в кариерата си, а Джаред Бътлър имаше 15 точки и 10 асистенции за Уизърдс.

С шест закъснения, Булс направиха само четири от последните си осем наказателни удара, за да позволят на Уизардс едно последно неуспешно завръщане.

Кисперт 3 от крилото намали до 127-126. При следващото притежание Болдуин пропусна второто си наказателно хвърляне с шанс да изравни на 128. Саного потопи един от двата наказателни хвърляния, преди Кисперт да пропусне бягащ, оспорван слаб при зумера.